Materiał dowodowy

Choć każda sprawa jest inna to zrobimy wszystko, żeby zdobyć dowody w prowadzonej przez nas sprawie. Dostarczamy materiał dowodowy w różnej postaci: zdjęcia wykonane z ukrycia, nagrania dźwiękowe, filmowe oraz dokumentacja papierowa z przebiegu zdarzeń. W przypadku trudniejszych spraw dochodzą do tego także ekspertyzy biegłych sądowych oraz o czym często zapomina się: zeznania detektywów.

Dostarczamy

Zdjęcia
  • Fotografie z ukrycia
Cyfrowe
Filmy
  • Filmy dokumentacyjne
Cyfrowe
Nagrania
  • Nagrania podsłuchowe
Cyfrowe
Ekspertyzy
  • Ekspertyzy biegłych
Raporty
  • Dokumentacja sądowa
Papierowe

Działania detektywistyczne

Zbieranie dowodów

Wielokrotnie w naszej pracy spotykamy się z sytuacją, w której zbieranie dowodów odbywa się na własną rękę albo co gorsza za pomocą pseudo detektywów lub swoich bliskich znajomych. Choć to zrozumiałe, że każdy chciałby zdobyć dowody na właśną rękę, to niestety trzeba zdać sobię sprawę, że działania takie są nielegalne i podlegają odpowiedzialności karnej, nie mówiąc już o tym, że często kończą się zdemaskowaniem. Materiały zdobyte nielegalnie nie mogą zostać wykorzystane w sądzie. Zazwyczaj są odrzucone poprzez tzw. niedopuszczenie owoców drzewa zatrutego.

Legalność dowodów

Aby materiał dowodowy był materiałem legalnym, który można wykorzystać w sądzie musi być zdobyty w sposób zgodny z prawem. Trzeba pamiętać o tym, że materiał taki musi w pełni udawadniać winę. Detektyw nie jest osobą odpowiedzialną za ocenę, a osobą uprawnioną do wykonywania dokumentacji w danej sprawie.

Detektyw zbiera dowody, dokumentuje wydarzenia i przekazuje zdobyte materiały zleceniodawcy. Sąd na podstawie przedstawionego materiału, przesłuchania świadków jest instytucją, która wydaje wyrok w danej sprawie. Oczywistym jest, że im więcej dowodów tym większe prawdopodobieństwo wygrania danej sprawy.

Przeanalizujemy Twoją sytuację i pomożemy Ci rozwiązać Twój problem. Doradzimy jak postąpić zgodnie z prawem. Oferujemy wsparcie prawne w sprawach prowadzonych przez nasze biuro detektywistyczne, jak również w innych problematycznych kwestiach, niezwiązanych z nasza działalnością stricte detektywistyczną. Skontaktuj się z nami lub naszym detektywem dyżurnym.